Aktuality a novinky

Další výstava v Praze

Přijměte pozvání na výstavu mé volné tvorby v pražské galerii Nativ (Bělohorská 92, Praha 6 - Břevnov). Vernisáž proběhne 6. 3. 2018 v 19h. 


5.1.2018

Napsali o nás v Blesku pro ženy :) 

Chcete vědět více? 

Tady si můžete přečíst nezkrácenou verzi rozhovoru...

MŮJ MUŽ SVLÉKÁ ŽENY, BLESK PRO ŽENY

Jak dlouho jste spolu?

Letos je to právě pět let.

Kolik let je vám a kolik manželovi?

Manželovi jsou 34 a mně 32.

Krátce něco o vás a o manželovi - Co děláte, jak jste se seznámili...

Kromě malování manžel učí na výtvarných kurzech pro veřejnost. Na podobném kurzu, tehdy ještě v Ostravě, jsme se taky seznámili J. Vím, že některým známým partnerky učit na kurzech zakázaly a možná na tom něco je...ale na druhou stranu, přece nezavřu svého muže doma, potkat nějakou "jinou" by mohl i při práci v autoservisu. Taky si pamatuji, jak naše společná známá po zhlédnutí manželovy výstavy prohlásila, že byla na "té gynekologické výstavě", no když jsem ji viděla, tak jsem pochopila proč J. Nějak se mi ale zdá, že co jsme spolu, tak je jeho volná tvorba trochu jiná...tak snad jsem nezahubila jeho talent J. Rozhodně mu do jeho práce nemluvím, bude to spíš nějaké jiné období.

Jste žárlivá?

Těžko říct, nevisím svému muži neustále kolem krku a on zase přede mnou nic neskrývá. Myslím, že je důležitá důvěra. Kdyby si našel někoho jiného nebo by míval "úlety", tak by to náš vztah pravděpodobně nepřežil, asi nepatřím mezi ty ženy, které jsou schopné takové věci tolerovat. Nemyslím si, že muži mají nějak více "nárok" nebo "právo" na nevěru. Odpustila bych mu spíš v tom křesťanském smyslu slova, ale žít s mužem, který si tak minimálně jednou za pár let odskočí "za zábavou" to by asi nebylo nic pro mě. Mnohé ženy to asi snáší protože, nemají, kam by třeba s dětmi odešly, proto se snažím být soběstačná. No a myslím, že kdyby se něco takového stalo, tak bych možná reagovala dost energicky. Ale nemám nutkání mu kontrolovat telefon, profily na sociálních sítích a tak.

Máte potřebu svého muže víc kontrolovat, než kdyby byl třeba prodavač?

Tak i prodavač nemusí být úplně "bezpečná" práce. Manžel má volnou tvorbu a pak taky náš společný projekt - kresba a malba aktu na zakázku. Třeba na akty mu domlouvám klientky sama, ale není to ani tolik o kontrole jako spíše o tom, že pro mnohé ženy je to tak nějak jistější a pro mě vlastně takyJ. Ony vědí, že je ženatý a slušný a já zase s kým zrovna je v atelieru. Byl to původně možná i více můj nápad, chtěla jsem se nechat vyfotit, a tak mě napadlo, že fotky už má mnoho lidí a někdo by ocenil i svůj akt například jako dárek pro partnera a taky jako památku. Je to originál ve všech směrech a v dnešní digitální době je to také záruka toho, že vaše odhalené já neuvidí ten, kdo by neměl, jak se to třeba může stát u fotografií. Navíc je to krásná a vkusná ozdoba ložnice.

Přijdete si někdy nesvá, když víte, že se manžel celý den díval na dokonalé nahé modelky?

Můj muž maluje různé ženy, zdaleka nejsou všechny jako z titulní strany pánských časopisů. Ale jsou i takové a to je pak samozřejmě trochu divný pocit, obzvlášť když po porodu ještě nejsem v úplně olympijské kondici. Maluje i muže. On taky říká, že když se člověk soustředí na práci, tak už tolik nevnímá, že je před ním nahý člověk, třeba i krásná žena, to by se asi nic namalovat nepovedlo a nebylo by to profesionální. Kdo ví, třeba je to i preventivní, když už vídá jiné nahé ženy, tak je snad nebude mít potřebu vyhledávat někde jinde za jiných podmínek.

--- jste sebevědomá?

Tak to je dobrá otázka...no asi se mi chce věřit, že jsem pro něj stále ta nej, snažím se udržovat v kondici a taky mu prostě věřím. Kdyby byl náš vztah plný scén s modelkami, jako třeba můžete vidět ve filmu Frida, kdy její manžel opravdu každou ne jen maloval, tak by to asi netrvalo dlouho. Na to bych neměla nervy. On to ví, takže dokud je mu s námi dobře, tak je to prostě profesionál.

Přála byste si, aby manžel dělal jinou profesy? (např. maloval krajinky)

On občas namaluje i krajinuJ Ale ne, nepřála bych si, aby dělal, něco jiného. Je to prostě tak, že akty, respektive figurální malba mu jde prostě nejlépe a já to respektuji.

Chodíte se někdy dívat, jak pracuje?

To ne, nechci plašit Můzu (tím nemyslím třeba modelku J), ale myslím, že by to neprospělo, ne každý se dokáže uvolnit a pracovat když mu bude někdo koukat přes rameno. Celkově myslím, že muži těžko snáší, že je stále někdo kontroluje a omezuje.

5. 6. 2017

Zahájení výstavy v Uherském Hradišti

Dnes proběhla vernisáž výstavy v galerii u Vladimíra Hrocha v kulturním domě v Uherském Hradišti, kdo nestihl, bude mít možnost shlédnout výstavu až do 28. 2. 2017. Katalog najdete níže.  

13. 1. 2017


Výstava volné tvorby v Uherském Hradišti

Přijměte pozvání na výstavu mé volné tvorby v Uherském Hradišti. Vernisáž proběhne 13. 1. v 17h v galerii Vladimíra Hrocha v kulturním domě.

V obrazech prezentovaných na výstavě se snažím o spojení nebo propojení kontrastů - krásy přírody i její krutosti, klišé víno, ženy, zpěv versus krev, pot a dřina. Vše je promíšeno v roztoku nevědomí, působením naší pozornosti nabírají archetypální předobrazy konkrétní tvar těla, chapadel, krajiny. Neslučitelné prvky tvoří celek uměleckého díla, tvoří nový organismus. Nejde mi o malování obrazů, které něco ilustrují. Chci vytvářet kapsle subjektivní reality, kde je hmota reálná, ne jen iluzivně zobrazena - stejně jako relikviář není jen obrázek nebo socha. Je v něm schovaná reálná kost, trn nebo krev.

20. 12. 2016

Konečně máme nový ateliér!

Náš nový ateliér je pro vás připraven na adrese: Olšanská 54/3, Praha 3. 

17. 7. 2016

Vitejte na našich nových webových stránkách :) 

Drazí přátelé, připravili jsme pro vás nové webové stránky! 

8. 3. 2016