Otázky a odpovědi

Proč si zamluvit individuální akt?

  • Výsledkem bude jedinečná kresba pro Vás na míru, hotový obraz v rámu
  • Je to jedinečný zážitek, budete se podílet přímo na vzniku uměleckého díla
  • Originální dekorace, kterou jen tak někdo nemá
  • Naprosto diskrétní akt, žádné vyvolávání fotek a únik dat z počíteče
  • Váš akt uvidíte jen Vy, autor a ten komu ho ukážete :) 

Jaký obraz bude?

Máte možnost si vybrat ze dvou formátů menšího A3 (297 × 420) a většího A2 (420 × 594). Technika je kolorovaná kresba na papíře, akvarelem a tuží.

V případě zájmu, Vám můžeme nabídnout i "opravdový obraz" - Portrét Vašeho těla olejem na plátně, toto je ale mnohem náročnější technika, proto se s Vámi domluvíme individuálně.

Jaký je postup?

Protože je to opravdu portrét Vašeho těla, domluvíme si s Vámi na jednom až dvou sezeních . Pro menší kresbu postačí jedno sezení (cca 1,5 - 2 hodiny), pro větší kresbu záleží na domluvě a náročnosti jedno až dvě sezení s pozováním v celkové délce 2-3 hodiny. Na úvod sezení si probereme, jakou máte představu, nahodí se první skicy a začneme. Máte-li nějakou představu, budeme pracovat podle ní, pokud ale nějakou konkrétní vizi nemáte, a nenajdete-li inspiraci tady na webu, vymyslíme něco společně. Můžete si vybrat nejen pozici, ale také barevnost Vaší kresby. Pak se dokončí kresba, ta se chvíli nechá oschnout, poté ji necháme zarámovat a pak si ji můžete odnést.

Kde to probíhá?

Máme pro Vás připraveny prostory našeho příjemného ateliéru. K dispozici máte pohodlný gauč, samozřejmostí je také čisté prostěradlo. Během sezení Vám také nabídneme čaj, kávu, vodu a lehké občerstvení.

Musím se nutně svléknout?

Samotný akt to většinou předpokládá, umělecký záměr spočívá právě ve zdůraznění půvabu Vašeho těla. Můžete si ponechat kalhotky, nejlépe v tělové barvě a takové, které se nezařezávají do těla a nezakrývají víc, než je nutné a netvoří nevzhledné faldíky, kalhotky samozřejmě na výsledné kresbě nebudou vidět.

Kolik to stojí?

Menší kresba je za 2 900 Kč včetně rámu.

Větší pak za 4 900 Kč včetně rámu

Není to nějak moc drahé?

Na první pohled se cena může jevit jako vysoká, ať už v porovnání s hotovými fotoobrazy, hotovými tištěnými obrazy z obchodu či focením aktu. Ale myslete na to, že kreslený či malovaný akt pro Vás je originál v jednom jediném kuse. Autorská práce podle Vás a Vašeho přání od profesionálního výtvarníka. Fotografie je krásná, ale dá se nechat vytisknout opakovaně. Hotové kupované obrazy z velkoobchodů budou sice většího formátu za stejnou cenu, ale podobných obrazů se vyrobí tisíce, takže to není originální. Cena je tedy za jedinečný originální obraz, podle Vás a podle Vašich představ. Jediný kus a už nikdy nevznikne stejný druhý.